O Nas

Fundacja Active Life, powstała w 2017r. z potrzeby serca, żeby przez sport integrować ze sobą różne środowiska osób chorych i z niepełnosprawnościami, z osobami zdrowymi. Chcemy uwrażliwiać i oswajać trudny temat komunikacji międzyludzkiej z chorymi oraz niepełnosprawnymi. BOIMY SIĘ TEGO, CZEGO NIE ZNAMY! Zależy nam na propagowaniu dostępności sportu (przez masowe bieganie) dla wszystkich, niezależnie od ograniczeń psycho – ruchowych, wieku oraz stopnia wytrenowania. Masowe bieganie to możliwość bycia częścią grupy, małym jej ogniwem. Daje to poczucie przynależności do jakiejś określonej społeczności oraz tym samym akceptację tej społeczności. Każdy ma szansę zweryfikować siebie, przez pryzmat innych osób, którym los nie podarował zdrowia. Tak narodził się Bieg Zająca pod hasłem ,,Pomaganie przez Bieganie”, nagłaśniający problemy osób chorych na stwardnienie rozsiane (SM) oraz z różnego typu niepełnosprawnościami. Poprzez integrację zdrowych osób z chorymi, chcemy pokazać, że są oni wśród nas i zwrócić uwagę na to z czym zmagają się środowiska osób z niepełnosprawnościami oraz chorzy na stwardnienie rozsiane (SM).

,,POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE”, to formuła realizowana podczas kolejnych edycji Biegu Zająca, której założeniem jest możliwość realnej i namacalnej pomocy chorym i niepełnosprawnym uczestnikom imprezy. Każdy biegacz biegu głównego na 10 km lub 5 km, dokonując rejestracyjnej opłaty startowej, funduje pełnowartościowy pakiet startowy dla osoby chorej lub niepełnosprawnej. Dzięki temu, każdy chory oraz niepełnosprawny ma możliwość udziału w imprezie oraz startu w biegu/spacerze na dystansie do 2 km. Bieg ten, jako tytuł imprezy, nosi nazwę „Bieg Zająca”. Skąd wzięła się nazwa „Bieg Zająca” i co się pod nią kryje? Bieg Zająca, to TYTULARNY BIEG na dystansie do 2 km, w który startują wszystkie osoby chore oraz z niepełnosprawnościami. Dystans został tak ustalony i dobrany, by wszystkie osoby miały szansę go pokonać poruszając się na wózku inwalidzkim, chodząc o kulach, spacerując, truchtając, biegając – każdy tak jak może. Każda z osób startujących na całym dystansie ma zagwarantowanego wolontariusza nazywanego ,,Zającem”, który pomaga przebyć trasę biegu bez uszczerbku na zdrowiu. Wolontariuszem ,,Zającem”, jest każdy, kto dobrowolnie deklaruje chęć udziału i niesienia pomocy w formie opieki podczas biegu i kto później wystartuje w biegu na 5 lub 10km. Dlaczego akurat ZAJĄC ?! Wszyscy biegacze wiedzą, że w slangu biegowym „zając” to ktoś, kto pomaga grupie biegaczy pokonać dystans w określonym czasie. Nasze ,,Zające” są indywidualnie dedykowane każdej chorej osobie (czyli 1:1). Przez cały bieg opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi, pomagając dotrzeć do mety, by tam mogli wspólnie cieszyć się zwycięstwem.

Podczas imprez Biegu Zająca odbywają się TOWARZYSKIE BIEGI DZIECI I MŁODZIEŻY. Fundacja ACTIVE LIFE, mając na uwadze aktywne życie i zdrowy rozwój dzieci oraz młodzieży, organizuje towarzyskie biegi na 200 i 1000 m. Chodzi o to, by w bieganie zaangażować całe rodziny oraz uczyć dzieci i młodzież kultury biegania, zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa na drodze oraz sportowej rywalizacji. W TOWARZYSKIM BIEGU MALUSZKÓW na 200 m mogą startować rodzice, mając frajdę ze wspólnego biegu ze swoimi pociechami. TOWARZYSKI BIEG MŁODZIEŻY na 1000 m jest dystansem dla młodzieży, która chce sprawdzić swoją wytrzymałość na takim dystansie, niezależnie od ilości osób stających na starcie. Ma to być przedsmak przyszłych startów i udziału w biegach masowych.
Fundacja Active Life to także wiele dodatkowych działań i współpraca z innymi organizacjami – ostatnio DKMS oraz trening w Szkole SPECJALNEJ w Legionowie, a wcześniej zorganizowanie vouchera na roczny bezpłatny serwis wózka inwalidzkiego dla osoby chorej na SM. Cały czas prowadzimy zbiórkę NAKRĘTEK, które są częścią środków przeznaczonych na zakup protezy przedramienia ręki dla jednej z osób uczestniczących w Biegu Zająca od pierwszej edycji biegu. Jako Fundacja chcemy być organizacją skupiającą różne osoby i inicjatywy, chętne nieść pomoc wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują w różnych jej obszarach. Nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać, tylko trzeba mieć chęci, by się z nim zmierzyć. My takie chęci mamy!

Nasi Partnerzy:

Przewiń do góry