O Nas

Fundacja Active Life, założona w 2017 roku, powstała z potrzeby serca: integrować różne środowiska osób chorych i z niepełnosprawnościami z osobami zdrowymi poprzez sport. Naszym celem jest uwrażliwianie i oswajanie trudnego tematu komunikacji międzyludzkiej z chorymi oraz niepełnosprawnymiBoimy się tego, czego nie znamy!

Dążymy do propagowania dostępności sportu (poprzez masowe bieganie) dla wszystkich, niezależnie od ograniczeń psycho-ruchowych, wieku oraz stopnia wytrenowaniaMasowe bieganie to szansa bycia częścią grupy, małym ogniwem społeczności. To daje poczucie przynależności oraz akceptacji.

Bieg Zająca, pod hasłem “Pomaganie przez Bieganie”, jest naszym narzędziem do nagłośnienia problemów osób chorych na stwardnienie rozsiane (SM) oraz z różnymi typami niepełnosprawności. Poprzez integrację zdrowych osób z chorymi, chcemy pokazać, że są oni wśród nas i zwrócić uwagę na wyzwania, z jakimi borykają się środowiska osób z niepełnosprawnościami oraz chorzy na stwardnienie rozsiane (SM). 

„POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE”

Formuła “Pomaganie przez Bieganie” jest realizowana podczas kolejnych edycji Biegu Zająca. Jej celem jest zapewnienie realnej i namacalnej pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym, które biorą udział w tej imprezie.

  1. Biegacze wspierają innych: Każdy uczestnik biegu głównego na 10 km lub 5 km, dokonując rejestracyjnej opłaty startowej, funduje pełnowartościowy pakiet startowy dla osoby chorej lub niepełnosprawnej. Dzięki temu każdy chory oraz niepełnosprawny ma możliwość udziału w imprezie oraz startu w biegu lub spacerze na dystansie do 2 km.

  2. Tytularny Bieg Zająca: Głównym wydarzeniem jest Bieg Zająca, który odbywa się na dystansie do 2 km. W nim startują wszystkie osoby chore oraz z niepełnosprawnościami. Dystans został tak ustalony i dobrany, by każda osoba miała szansę go pokonać, niezależnie od swoich możliwości ruchowych (np. poruszając się na wózku inwalidzkim, chodząc o kulach, spacerując, truchtając lub biegając).

  3. Wolontariusze “Zające”: Każda osoba startująca na całym dystansie ma zagwarantowanego wolontariusza nazywanego “Zającem”. To osoba, która pomaga przebyć trasę biegu bez uszczerbku na zdrowiu. Wolontariuszem “Zającem” może być każdy, kto dobrowolnie deklaruje chęć udziału i niesienia pomocy w formie opieki podczas biegu, a później wystartuje w biegu na 5 lub 10 km.

  4. Dlaczego akurat “Zając”?: W świecie biegowym “zając” to ktoś, kto pomaga grupie biegaczy pokonać dystans w określonym czasie. Nasze “Zające” są indywidualnie dedykowane każdej chorej osobie (czyli 1:1). Przez cały bieg opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi, pomagając im dotrzeć do mety, by tam mogli wspólnie cieszyć się zwycięstwem. 🏃‍♂️🏃‍♀️🏁

Podczas imprez Biegu Zająca odbywają się TOWARZYSKIE BIEGI DZIECI I MŁODZIEŻY.

Fundacja ACTIVE LIFE, mając na uwadze aktywne życie i zdrowy rozwój dzieci oraz młodzieży, organizuje towarzyskie biegi na 200 i 1000 metrów. Celem jest zaangażowanie całych rodzin w bieganie oraz uczenie dzieci i młodzieży kultury biegania, zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa na drodze oraz sportowej rywalizacji.

  1. Towarzyski Bieg Maluszków (200 m): Rodzice mogą wziąć udział w tym biegu, czerpiąc frajdę ze wspólnego biegu ze swoimi pociechami.

  2. Towarzyski Bieg Młodzieży (1000 m): Ten dystans jest dla młodzieży, która chce sprawdzić swoją wytrzymałość, niezależnie od ilości osób stających na starcie. To doskonały przedsmak przyszłych startów i udziału w biegach masowych. 

Fundacja Active Life to nie tylko organizacja, która stoi za Biegiem Zająca, ale także podejmuje wiele innych działań i współpracuje z innymi organizacjami. Oto kilka z nich:

  1. Współpraca z DKMS: Fundacja aktywnie działa na rzecz walki z chorobami krwi, a ostatnio współpracowała z DKMS (Deutsche Knochenmarkspenderdatei), organizacją zajmującą się rejestracją potencjalnych dawców szpiku kostnego.

  2. Trening w Szkole Specjalnej w Legionowie: Fundacja angażuje się w działania na rzecz dzieci i młodzieży. Współpracując ze Szkołą Specjalną w Legionowie, organizuje treningi i aktywności sportowe, promując zdrowy styl życia.

  3. Wsparcie osób z niepełnosprawnościami: Fundacja zorganizowała voucher na roczny bezpłatny serwis wózka inwalidzkiego dla osoby chorej na stwardnienie rozsiane (SM). To ważne działanie, które pomaga poprawić jakość życia osób z niepełnosprawnościami.

  4. Zbiórka nakrętek: Fundacja stale prowadzi zbiórkę nakrętek, które stanowią część środków przeznaczonych na zakup protezy przedramienia ręki dla jednej z osób uczestniczących w Biegu Zająca od pierwszej edycji.

Jako Fundacja, dążymy do bycia organizacją, która łączy różne osoby i inicjatywy, gotowe nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują w różnych obszarach. Nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać, jeśli tylko mamy chęci, by się z nim zmierzyć. A my takie chęci mamy!

Nasi Partnerzy:

Przewiń do góry