8. Bieg Zająca

W imieniu Dyrektora Biegu Zająca, Anny Smolińskiej, oraz całej Fundacji Active Life serdecznie dziękujemy za dział w     8. edycji Biegu Zająca! – drugim biegu Triady Zająca, który odbył się 21 września 2019 r. w Nieporęcie!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i mimo kapryśnej pogody tego dnia było z nami ponad 400 osób! Po raz kolejny pokazaliście, że lasy nieporęckie to idealne miejsce na crossowe bieganie. A jeśli bieganie połączymy z pomaganiem, to jest pewne, że uczestników o dobrym sercu nie zabraknie!

Zawodnicy mieli okazję zmierzyć się w biegach na różnych dystansach – od 200 metrów dla najmłodszych, przez 1000 metrów dla młodzieży, 2 km dla osób chorych i niepełnosprawnych po 5 km i 10 km dla wszystkich chętnych.

W Biegu na 10 km OPEN najszybsi okazali się: Tomasz Roszkowski z czasem: 00:38:41 , a w kategorii kobiet: Jolanta Woźniczka – 00:44:39.

Metę 5 km pierwszy przekroczył Adam Świrgoń – 00:17:44, a wśród kobiet Patrycja Kamińska: 00:25:16.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim pozostałym biegaczom! Istotą Biegu Zająca jest bowiem, aby dać siebie innym. I wielu w tę wrześniową sobotę to zrobiło. Dziękujemy!

Bieg Zająca to idea, która angażuje zdrowych biegaczy w start osób chorych. Polega to na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego (10 km) oraz biegu na 5 km, kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej BEZPŁATNIE wystartowanie w odrębnym biegu z asystentem „Zającem”. Tym samym, każda osoba chora i niepełnosprawna (również na wózku inwalidzkim) mogła zgłosić się do biegu i całkowicie bezpłatnie wystartować na dystansie do 2 km w towarzystwie dedykowanego wolontariusza (nazywanego „Zającem”), który podczas całej trasy biegu opiekował się zawodnikiem niepełnosprawnym. W ten sposób wszyscy niepełnosprawni biegacze mogli w pełni korzystać z przywilejów przeznaczonych dla biegaczy zdrowych.

Pomaganie jest piękne!

Każdy jest zwycięzcą dlatego z całego serca gratulujemy wszystkim uzyskanych wyników!

Relacja fotograficzna dostępna tutaj —> FOTO

Do zobaczenia na kolejnych edycjach Biegu Zająca!

» 1. Górski Bieg Zająca

« 9. Bieg Zająca