2. Górski Bieg Zająca

4 września 2021, ponownie w Górze Kalwarii odbędzie się już druga edycja Górskiego Biegu Zająca! Impreza wywołała na tyle duże zainteresowanie, że ponownie zostaliśmy zaproszeni na południe Mazowsza, by promować ideę „POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE”!

 


KIEDY? 4 WRZEŚNIA 2021
GDZIE? ul. Jana Białka 7 w Górze Kalwarii

ZAPISY NA 10km I 5km-Nordic Walking

https://www.zmierzymyczas.pl/1246/2-gorski-bieg-zajaca.html

ZAPISY na 2km (osoby z niepełnosprawnościami):

https://www.zmierzymyczas.pl/1246/2-gorski-bieg-zajaca.html Idea wydarzenia:

Udział w biegu osób niepełnosprawnych (2 km) jest BEZPŁATNY.
„POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE” To hasło przewodnie wszystkich imprez biegowych, które organizujemy. Wspieramy chorych na stwardnienie rozsiane (SM) oraz osoby z innymi niepełnosprawnościami.

Stworzyliśmy formułę, która angażuje zdrowych biegaczy w start osób chorych. Polega na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej BEZPŁATNE wystartowanie w odrębnym biegu z przewodnikiem „Zającem”.

Tym samym, KAŻDA OSOBA CHORA I NIEPEŁNOSPRAWNA (również na wózku inwalidzkim) może zgłosić się do biegu, zarejestrować na stronie www.zmierzymyczas.pl i CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE wystartować na dystansie do 2 km z pomocą dedykowanego wolontariusza (nazywanego „Zającem”), który podczas całej trasy biegu zaopiekuje się zawodnikiem niepełnosprawnym. W ten sposób dajemy też możliwość wszystkim niepełnosprawnym biegaczom w pełni korzystać z przywilejów przeznaczonych dla biegaczy, biorących udział w biegu głównym (przełaj) na dystansie 10 km oraz Nordic Walking-5 km. W związku z panującą pandemią, zachowujemy szczególną ostrożność i tego samego wymagamy od uczestników wydarzenia.

Przewiń do góry