1. Bieg Zająca

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom „1. BIEGU ZAJĄCA”, który odbył się w sobotę 8 kwietnia 2017 r. w Nieporęcie. Wielkanocny dobroczynny bieg z cyklu „Pomaganie przez Bieganie” zgromadził dzieci, młodzież, osoby chore i niepełnosprawne oraz ponad setkę biegaczy, którzy mogli poznać leśne ścieżki Lasów Nieporęckich.

Dystans 10 km najszybciej pokonał Sylwester Kuśmierz z czasem 00:36:24, a wśród kobiet zwyciężyła Yuliia Tarasova z czasem 00:44:34. GRATULUJEMY !!!

Wielkie brawa należą się wszystkim zawodnikom, gdyż głównym celem imprezy było wsparcie chorych na stwardnienie rozsiane i borykających się z innymi niepełnosprawnościami. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej szczytnej ideii!

Osoby chore miały do pokonania blisko 2km trasę. Należą się wyrazy uznania tym, którzy na wózkach, o kulach i z innymi dolegliwościami pokonali ten dystans. Większość uśmiechnięta i zadowolona, że może wziąć udział w takim wydarzeniu. Towarzyszyli im wolontariusze „Zające”, którzy pomogli przebyć całą trasę biegu bez uszczerbku na zdrowiu. Wolontariuszem „Zającem” mógł zostać każdy, kto dobrowolnie zadeklarował chęć udziału i niesienia pomocy w formie opieki podczas biegu, a później wystartowałw biegu na 5 lub 10km.

Relacja fotograficzna dostępna jest tutaj ⇒ FOTO

Zapraszamy na kolejne edycje Biegu Zająca!

« 2. Bieg Zająca