Już 8 kwietnia na powiatowej mapie biegowej I Bieg Zająca!

Bieg odbędzie się w Lasach Nieporęckich, a patronat honorowy na biegiem sprawuje Powiat Legionowski, wójt Gminy Nieporęt, Nadleśnictwo Jabłonna oraz Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Odział Warszawski.

Celem nadrzędnym biegu jest wspieranie chorych na stwardnienie rozsiane (SM). Prócz biegu głównego na dystansie 10km – trasa w Lasach Nieporęckich, organizatorzy proponują też bieg na dystansie 2km (Bieg z wolontariuszem „zającem” dla osób chorych i niepełnosprawnych, biegi młodzieżowe na dystansie 600 i 1000 metrów oraz Bieg zajączka dla najmłodszych – 100 i 200 metrów.

To pierwsza impreza biegowa, po kolarskich, w Lasach Nieporęckich, tym bardziej jest okazja do pobiegania w nowym terenie, do którego serdecznie zapraszamy.